• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
W centrum logistycznym
       9 marca 2018 roku uczniowie technikum logistycznego klas II TL2, II TL1, I TL uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do firmy CCC SA w Polkowicach. Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i największym jego producentem w Polsce.
Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z zasadami funkcjonowania magazynów firmy. Zwiedziliśmy 3 magazyny, których łączna powierzchnia magazynowa wynosi ponad 90 000 m2 i są w stanie pomieścić ok. 30 milionów par butów. Wszystkie pomieszczenia magazynowe są odpowiednio wentylowane i klimatyzowane, wyposażone w urządzenia elektroniczne sterujące oraz rejestrujące wilgotność i temperaturę powietrza. Zastosowane rozwiązania logistyczne oraz automatyka są unikalne dla tego typu firm w Polsce. Sercem tych rozwiązań jest magazyn Mini-load AS/RS, który zawiera 5 milionów par butów zapakowanych w 500 000 kartonów o różnych wymiarach. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem rozwiązań logistycznych stosowanych w firmie CCC S.A. w Polkowicach.
Największe wrażenie wywarł na uczniach magazyn wysokiego składowania typu mini-load, który stanowi największy tego typu obiekt w Europie Środkowo-Wschodniej. Magazyn jest obsługiwany przez 24 układnice poruszające się z prędkością 60km\h.
Opiekunowie: Urszula Sierzant i Małgorzata Kwasek