• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu

Salon Maturzystów 2018


11 i 12 września klasy maturalne z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w największym wydarzeniu edukacyjnym, jakim jest Salon Maturzystów. Jest to cykl wykładów oraz prezentacji, które odbywają się już od kilku lat na Politechnice Wrocławskiej.

Podczas Salonu uczniowie mieli możliwość spotkać się z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, poznać ofertę polskich i zagranicznych uczelni oraz dowiedzieć się, w jaki sposób kontynuować naukę pod względem zapotrzebowań rynku pracy oraz zainteresowań. Przyszli maturzyści wzięli udział w wykładach poświęconych maturze z języka polskiego i matematyki, podczas których przedstawiono kryteria oceniania oraz strukturę matury. Nie zabrakło też przykładowych zadań maturalnych. Po wykładach można było zapoznać się z ofertą uczelni wrocławskich. Każda prezentująca się tam uczelnia poza merytorycznymi folderami przygotowała gadżety cieszące się niemałą popularnością wśród gości Salonu Maturzystów. Jednak najcenniejszymi publikacjami okazały się archiwalne arkusze maturalne.

Salon Maturzystów zachęcił wiele osób do kontynuowania nauki, ponieważ dyplom studiów wyższych jest nadal ważnym atutem na rynku pracy i daje szanse na rozwój zawodowy i społeczny.