• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
List Dyrektora do Absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Piotra Włostowica w Trzebnicy
Trzebnica, dnia 24 kwietnia 2020r.

List Dyrektora
do Absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2
im. Piotra Włostowica w Trzebnicy

Drodzy Absolwenci!
Obecnie przeżywamy trudny czas rozłąki i izolacji, który nie pozwala nam spotkać się w tym wyjątkowym dla wszystkich dniu. Z tego powodu jest mi niezmiernie przykro, że nie mogę dziś podziękować Wam osobiście za Waszą wieloletnią obecność, zaangażowanie i życzliwość okazywaną całej społeczności szkolnej. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie tuż po otwarciu szkół, spotkamy się, aby podziękować sobie za minione chwile i uwiecznić ten moment na niepowtarzalnej fotografii. Dziękuję Wam również za konfrontacje, które kształtowały nasze relacje i charaktery, bo jak wiecie człowiek uczy się i kształtuje poprzez rozwiązywanie sytuacji konfliktowych.
W tym niełatwym czasie przeżywamy dziś wyjątkowy dzień, dzień radości i wdzięczności za wspólnie spędzone lata. Dzień, w którym wspominamy przeszłość z wielkim sentymentem i rozrzewnieniem. Coś się kończy i coś się zaczyna. Kończy się kolejny etap Waszego życia zrealizowany w wybranej przez Was szkole. Swoją obecnością, zaangażowaniem i budowanymi relacjami tworzyliście charakter i kształt tej „wyjątkowej szkoły”. „Wyjątkowej”, bo przez Was kreowanej każdego dnia. My nauczyciele jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy spotkać na swojej drodze życia każdego z Was.
Zapewne pamiętacie kiedy po raz pierwszy przekroczyliście progi naszej placówki i zastanawialiście się jak to będzie „czy podołam, czy wytrwam”, a jednak, wytrwaliście i teraz z dumą i radością możecie sobie i innym powiedzieć „tak to JA, to właśnie JA ukończyłem szkołę średnią, technikum i mogę już iść przygotowany w dorosłe życie do pracy, a może do dalszej nauki, aby spełniać swoje pasje i zainteresowania zawodowe”.
Gratulujemy Wam wytrwałości w pracy, rzetelnego i odpowiedzialnego podejścia do obowiązków oraz kultury osobistej, którą odznaczaliście się podczas tych kilku lat spędzonych wspólnie w naszej szkole.
Dziękujemy Wam za Waszą obecność, życzliwość i okazywaną pomoc w różnych sytuacjach. Dziękujemy za każdy dobry gest, za miłe słowo, za życzliwy uśmiech. Zapewne na długie lata pozostaniecie w naszej pamięci.
Życzymy Wam, Drodzy Absolwenci, aby wybrana przez Was praca, czy też studia były wymarzonym miejscem dalszego rozwoju osobistego i zawodowego. Niech ten czas spędzony w murach tej szkoły, którą tworzyliście swoją obecnością, wyda dobre owoce.
I na koniec mamy do Was prośbę, pamiętajcie o nas i wspominajcie nas dobrze mimo naszych słabości i różnych niedoskonałości. Drzwi naszej szkoły są dla Was szeroko otwarte (oczywiście po zakończeniu pandemii), zawsze będziecie mile widziani.
Pamiętajcie również, że zwykłe „dzień dobry” powiedziane z uśmiechem podczas przelotnego spotkania sprawi nam ogromną radość, z tej racji, że rozpoznajecie tych, którzy poświęcili Wam cząstkę siebie. Wszystkim Wam życzymy pomyślności i spełnienia marzeń.
Wasz Dyrektor
Janusz Górka
i oddane Wam
Grono Pedagogiczne
 
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31