• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
Walentynki 2019
        W konkursie „Znajdź swoją drugą połowę” najszybciej odnaleźli się Angelika i Michał czyli p. Walewska i Napoleon. Pierwsza para odnalazła się błyskawicznie zajmując tym samym I miejsce. Jako drudzy pojawili się p. Agnieszka – czyli Jokastra i Robert – król Edyp. Trzecia para to Morgana i Merlin czyli Wiktoria i Rafał. Tuż za nimi byli Smoczyca i Osioł. Zwycięzcy otrzymali książki o miłości i słodkie upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.
W tym wyjątkowym dniu działała w szkole poczta walentynkowa, która dostarczała do adresatów kartki i prezenty.
Wszystkim dziękujemy za super zabawę, a wszystkim życzymy dużo miłości.
Walentynki przygotowała klasa 2a i SU.

Góra Grosza 2019
       "Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM).

Zakończyliśmy tegoroczną akcję „Góra Grosza”. W tym roku zebraliśmy 296,97 zł Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki oraz pomagali liczyć pieniądze. W przyszłym roku startujemy ponownie.
Agnieszka Nurek, z klasą 2TEH, oraz Dorota Kozłowska i Anna Choła z SU.
Świąteczna loteria
          19 grudnia 2018 r. Samorząd Uczniowski zorganizował Świąteczną Loterię Fantową. W tym roku nagrody, dzięki uprzejmości pizzerii Bella Vita oraz cukierni Beza były wyjątkowo smakowite. Loteria cieszyła się dużym zainteresowaniem, tak że zabrakło losów! O godz. 12.20 odbyło się losowanie 5 nagród. Wśród wybrańców losu byli : pani Ania K., Jakub Ś, Jakub C. , Liliana D. pani Ania Ch.
Zwycięzcą gratulujemy, wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy ponownie za rok!
Składamy serdeczne podziękowania sponsorom – w szczególności Pizzerii Bella Vita i Cukierni Beza.

Zaduszki

„Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.”

1 listopada przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i … odchodzimy.
Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych – zmarłych. W tym dniu zapalamy na ich grobach znicze dowód naszej pamięci, miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.
SU jak co roku zorganizował zbiórkę zniczy i odwiedził groby naszych zmarłych nauczycieli, absolwentów i pracowników szkoły.
Ślubowanie klas pierwszych
         Po okresie zapoznania się z murami naszej szkoły, panującymi w niej zasadami i nauczycielami, a także otrzęsinach nadszedł czas, by nowi, pełni pomysłów i energii pierwszacy stali się pełnoprawnymi uczniami PZS nr 2 im. Piotra Włostowica – nadszedł czas ślubowania. Odbyło się ono 17 października. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele klas drugich, trzecich i czwartych, dyrekcja, wychowawcy i grono pedagogiczne. Dyrektor Janusz Górka pogratulował  pierwszoklasistom i wręczył przewodniczącym klas akty ślubowania. 
Podczas apelu pożegnaliśmy stary Samorząd Uczniowski a powitaliśmy nowy. 
Przewodniczący: Rafał Kuska
Zastępca: Karolina Lesiak
Sekretarz: Joanna Szewczyk
Skarbnik: Oliwia Komorowska
Ślubowanie klas pierwszych wiąże się z Dniem Edukacji Narodowej. W związku z tym prowadząca złożyła najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Wszystkich uczniów jeszcze raz serdecznie witamy w naszym gronie i życzymy Wam, abyście przez kolejne lata spędzone w naszej szkole rozwinęli swoje zainteresowania, zawarli trwałe przyjaźnie oraz zdobyli wiedzę i umiejętności, które pozwolą Wam zrealizować zamierzone cele życiowe.