• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
Czytelniczy konkurs Walentynkowy
      W bibliotece z okazji Święta Zakochanych odbył się „Czytelniczy konkurs Walentynkowy". Pierwsze miejsce zajęła Oliwia, kolejne miejsca zajęli Kinga i Natan. W nagrodę otrzymali książki o miłości, a pozostali uczestnicy słodkie co nieco.
Za rok zapraszamy na kolejne WALENTYNKI...
Randka w ciemno z… książką - Walentynkowa akcja czytelnicza
     Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcji czytelniczej: „Randka w ciemno z … książką”. Przyjdź do biblioteki i wybierz książkę w ciemno.
Zakochaj się w czytaniu!
Zapraszamy Was do włączenia się do zabawy czytelniczej, polegającej na wypożyczeniu sobie książki zapakowanej w szary papier, na którym będzie tylko krótki opis treści, recenzja, opinia bądź cytat, ogólne informacje o gatunku książki oraz numer inwentarzowy.

Rozpoczynamy od wtorku 12 lutego.
Strofy o pięknym życiu
       Strofy o pięknym życiu, pod tym tytułem odbyło się 10 V spotkanie z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, z trzebniczanką panią Ireną Prostak, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły z panią Dorotą Kozłowską. Pani Prostak jest autorką tomiku wierszy pt. „Smak razowca”. O genezie powstania zbioru opowiadali  Anna Musz, Stefan Jurkowski, Zbigniew Lubicz Miszewski. Wiersze pan Ireny urzekają prostotą, obecna jest w nich miłość, przyroda, bliscy jej ludzie, opisuje codzienne sprawy i radość życia. Czytając je doświadcza się wzruszeń i prawdziwych emocji. Uwagi o „Smaku razowca”, w ciekawy sposób przedstawił Sebastian Węgrzynowski. Pani Irena Prostak zaprezentowała także wiersze niepublikowane, które mamy nadzieje, że wkrótce się ukażą. Po tomik „ Smak razowca” zapraszamy do biblioteki.
Miłość
To nie słodki torcik
Wisienkami ozdobiony
Ale twardy chleb razowy
Szorstką skórką
Powleczony

Realizujemy Wasze czytelnicze marzenia


Już od początku września realizujemy kolejne zamówienia z NPRCZ.
Ruszamy z kolejnymi zakupami!!!!
Zapraszamy do przedstawiania Waszych życzeń czytelniczych dotyczących gromadzenia i uzupełniania księgozbioru.
Jeżeli macie propozycje tytułów, serii i autorów to prosimy o zgłaszanie ich drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w bibliotece szkolnej do końca listopada.
MIEJ WPŁYW NA TO, JAKIE KSIĄŻKI ZNAJDĄ SIĘ W NASZEJ BIBLIOTECE.
PZS 2 czyta
    1 czerwca    nasza szkoła kolejny raz  wzięła udział w ogólnopolskiej  akcji promującej czytelnictwo „ Jak nie czytam jak czytam”. Na trzebnickim rynku  o godzinie 10.00 wspólnie z SP nr 2, SP nr 3, PZS nr 1  i biblioteką miejską  biliśmy rekord czytania w jednym momencie.
Biblioteka. Oczywiście! - 14 Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
   Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, w dniach 8-15 maja, organizuje Tydzień Bibliotek. Ta forma promocji czytelnictwa i bibliotek ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku jest już 14. edycja tych obchodów.
Zachęcamy do  dostarczania nam recenzji przeczytanych książek, które opublikujemy na stronie biblioteki. Do zdobycia nagrody książkowe.  
Liczymy  na Wasze propozycje zakupów do biblioteki - skrzynka na tytuły zostanie już wkrótce umieszczona w bibliotece. Najciekawsze propozycje wkrótce znajdą się na półce z nowościami.
Pn Wt Śr Cz Pt So N
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
24
Data : 24 styczeń 2020
25
26
27
28
29
30
Data : 30 styczeń 2020
31