• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
Strofy o pięknym życiu
       Strofy o pięknym życiu, pod tym tytułem odbyło się 10 V spotkanie z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, z trzebniczanką panią Ireną Prostak, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły z panią Dorotą Kozłowską. Pani Prostak jest autorką tomiku wierszy pt. „Smak razowca”. O genezie powstania zbioru opowiadali  Anna Musz, Stefan Jurkowski, Zbigniew Lubicz Miszewski. Wiersze pan Ireny urzekają prostotą, obecna jest w nich miłość, przyroda, bliscy jej ludzie, opisuje codzienne sprawy i radość życia. Czytając je doświadcza się wzruszeń i prawdziwych emocji. Uwagi o „Smaku razowca”, w ciekawy sposób przedstawił Sebastian Węgrzynowski. Pani Irena Prostak zaprezentowała także wiersze niepublikowane, które mamy nadzieje, że wkrótce się ukażą. Po tomik „ Smak razowca” zapraszamy do biblioteki.
Miłość
To nie słodki torcik
Wisienkami ozdobiony
Ale twardy chleb razowy
Szorstką skórką
Powleczony

Realizujemy Wasze czytelnicze marzenia


Już od początku września realizujemy kolejne zamówienia z NPRCZ.
Ruszamy z kolejnymi zakupami!!!!
Zapraszamy do przedstawiania Waszych życzeń czytelniczych dotyczących gromadzenia i uzupełniania księgozbioru.
Jeżeli macie propozycje tytułów, serii i autorów to prosimy o zgłaszanie ich drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w bibliotece szkolnej do końca listopada.
MIEJ WPŁYW NA TO, JAKIE KSIĄŻKI ZNAJDĄ SIĘ W NASZEJ BIBLIOTECE.
PZS 2 czyta
    1 czerwca    nasza szkoła kolejny raz  wzięła udział w ogólnopolskiej  akcji promującej czytelnictwo „ Jak nie czytam jak czytam”. Na trzebnickim rynku  o godzinie 10.00 wspólnie z SP nr 2, SP nr 3, PZS nr 1  i biblioteką miejską  biliśmy rekord czytania w jednym momencie.
Biblioteka. Oczywiście! - 14 Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
   Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, w dniach 8-15 maja, organizuje Tydzień Bibliotek. Ta forma promocji czytelnictwa i bibliotek ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku jest już 14. edycja tych obchodów.
Zachęcamy do  dostarczania nam recenzji przeczytanych książek, które opublikujemy na stronie biblioteki. Do zdobycia nagrody książkowe.  
Liczymy  na Wasze propozycje zakupów do biblioteki - skrzynka na tytuły zostanie już wkrótce umieszczona w bibliotece. Najciekawsze propozycje wkrótce znajdą się na półce z nowościami.
Mamy dotację na książki
   Zdobyliśmy dotację celową na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3. Program ten ma na celu wspieranie zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Termin realizacji dotacji: do 31 grudnia 2017 r. Zapraszamy do przedstawiania  Waszych życzeń czytelniczych dotyczących gromadzenia i uzupełniania księgozbioru.  Chcemy, aby nasi uczniowie, ich rodzice i nauczyciele mieli wpływ na to  jakie książki zostaną zakupione  do biblioteki  szkolnej i dlatego rozpoczynamy w naszej szkole wybory książek, które chcemy przeczytać. Lista, którą razem stworzymy pomoże w zakupie interesujących książek do biblioteki oraz pozwoli nam poznać Wasze zainteresowania i wybory czytelnicze. Jeżeli macie propozycje tytułów, serii i autorów to prosimy o zgłaszanie ich drogą e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub bezpośrednio w bibliotece szkolnej do końca czerwca. MIEJ WPŁYW NA TO, JAKIE KSIĄŻKI  ZNAJDĄ SIĘ W NASZEJ BIBLIOTECE.
„Ferie z książką” - podsumowanie konkursu
      Znamy już wyniki konkursu  „Ferie z książką”. Wpłynęło wiele ciekawych  prac.  Taka forma promocji czytelnictwa cieszy się coraz większą popularnością wśród  naszych uczniów. Mamy nadzieje, że zachęci to innych do wzięcia udziału w edycji przyszłorocznej. Jury składające się z nauczycieli i uczniów wybrało dwóch zwycięzców: Karolinę Dziurdzińską z klasy 2TEH i Martynę Stec z klasy 3TE.