• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
DZIEŃ KOBIET W DOMU SENIORA + W TRZEBNICY
         9 marca 2020 uczennice II klasy Branżowej Szkoły I Stopnia kształcące się w zawodzie fryzjera przygotowały z okazji Dnia Kobiet piękny prezent podopiecznym Gminnego Dziennego Domu Seniora +. Dziewczyny wykonały usługi chętnym seniorkom i seniorom. Metamorfozy obejmowały strzyżenie włosów, układanie fryzur a nawet manicure. Celem inicjatywy była integracja międzypokoleniowa i wspólna aktywność kulturalna młodzieży i seniorów i osób niepełnosprawnych. Przyszłe fryzjerki wykazały się dużą empatią i serdecznością w stosunku do osób starszych. Wspólne spędzanie czasu pozwoliło młodym ludziom poznać problemy osób starszych i choć na chwilę oderwać ich od dnia codziennego. Podopieczni „Domu Seniora +” byli bardzo zadowoleni, uśmiechnięci i już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie. Inicjatorem przedsięwzięcia była pani Agnieszka Januszowska.

TAK, POMAGAM!
        Wolontariusze naszej szkoły dołączyli się do XVI zbiórki żywności Caritas TAK, POMAGAM! Podczas tej akcji, 29 i 30 marca zbierana była żywność z długim terminem przydatności. Trafi ona do najuboższych rodzin. Uczniowie naszej szkoły zbierali produkty w Biedronce przy ulicy Chrobrego.
Świąteczna radość
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
Szkolny Wolontariat po raz kolejny sukcesem zakończył jedną ze swoich akcji. Miesiąc grudzień przyniósł wiele pracy i nowych doświadczeń. Wszystko zaczęło się od Świątecznego Kiermaszu, na którym udało nam się zebrać kwotę pozwalającą na zrobienie prezentów dla potrzebujących dzieci z naszych okolic. Dzięki pomocy uczniów mogliśmy spełnić ich marzenia. Dlatego szczególne podziękowania składamy na ręce najbardziej zaangażowanych klas. Nasze prezenty trafiły do dziewczynki marzącej o piesku Boogie. Oczywiście spełniliśmy jej marzenie, a oprócz tego obdarowałyśmy ją domkiem dla lalek, lalkami, książkami i słodkościami. Z kolejną paczką udaliśmy się do chłopca, który otrzymał od nas świąteczną niespodziankę. Udało nam się także kupić najpotrzebniejsze rzeczy dla młodej mamy i jej dwumiesięcznej córeczki. Dzięki współpracy z trzebnickim Caritasem udało nam się także przygotować paczki dla uczniów naszej szkoły oraz ich rodzin. Wszystkie te prezenty dostarczyliśmy osobiście. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość dzieciom w święta.

Gala Szlachetnej Paczki Rejonu Trzebnicy i Oborniki Śląskich
         Życie idealne, nie każdemu jest znane. Gdy my mamy milion powodów do szczęścia/uśmiechu, ktoś oddałby wszystko za chociaż jeden. Dzięki pomocy uczniów naszej szkoły: Roksany – klasa 2 TEH, Natalii – klasa 2TEH, Marty – klasa 2TI, Bartłomieja – klasa 3D, wiele osób otrzymało upragnione szczęście. Każdy za pewne robił kiedyś listę, co chce otrzymać na święta, co sprawi radość. My podczas wizyt u rodzin, również robiliśmy listę rzeczy. Rzeczy, które są niezbędne do dogodnego życia. Jednak odpowiedzi, które otrzymaliśmy, niewielu by wpisało na swoją listę potrzeb. Twierdzili, że są rodziny bardziej potrzebujące od Nich i nic nie chcieli, albo Ich życzeniem było spędzenie z kimś czasu; na rozmowie przy kawie/herbacie. Może jest to pora, by otworzyć oczy na świat i ludzi. Ktoś, kto jest inny, nie powinien być przekreślony. Nikt nie jest gorszy od kogoś. Wystarczy rozmowa, a nawet jeden uśmiech, by zdziałać wiele. Może jednak dana osoba nie jest taka, jak wszystkim się wydaje na pierwszy rzut oka.

Pomagamy!
     7 grudnia wolontariat naszej szkoły przyłączył się do akcji prowadzonej przez Caritas. Wspólnie z innymi wolontariuszami zbieraliśmy żywność, która jeszcze przed świętami trafi do ubogich rodzin. Uczennice naszej szkoły kwestowały w Biedronce przy ulicy Chrobrego w Trzebnicy.
Kiermasz świąteczny
       11.12.18 w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Podczas jego trwania można było zjeść ciepłe tosty, pyszne ciasto oraz napić się gorącej kawy i herbaty. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zostaną przekazane na paczki świąteczne dla dzieci z naszych okolic. Wspólnie, dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli uzbieraliśmy ponad 700 zł. Ta kwota pozwoli nam spełnić marzenia potrzebujących dzieci. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31