• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
Na nas można liczyć!
        22 marca br. wolontariat szkolny zakończył akcję pomocy dla uczennicy Powiatowego Zespołu Szkół nr1 - Beaty, która walczy się z chorobą nowotworową. Informujemy,że zebraliśmy 300 zł., kupiliśmy książkę do nauki hiszpańskiego oraz zebraliśmy trzy torby produktów spożywczych, chemicznych i kosmetycznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Szczególne podziękowania kierujemy dla wychowawców i uczniów klas IVTL1, IVTL2 i 2A.
TAK, POMAGAM!
       9 marca Szkolny Wolontariat PZS nr 2 dołączył do XIV Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas „TAK, POMAGAM!”. Uczniowie naszej szkoły, w godzinach od 12.00 do 16.30, pomagali zbierać produkty w Biedronce przy ulicy Bolesława Chrobrego. Akcja trwała 2 dni. Wspólnie z wolontariuszami innych szkół zebrano 730 kilogramów żywności długoterminowej, która jeszcze przed świętami trafi do najbardziej potrzebujących.

Tłusty Czwartek w dobrej sprawie
       Wolontariat szkolny dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do pomocy Jakubowi Garandży. Wspólnie uzbieraliśmy 417 zł. Pieniądze osobiście wręczyliśmy mamie Jakuba. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów i personelu szkoły. Tym słodkim akcentem nie tylko pomogliśmy, ale również wprowadziliśmy klimat Tłustego Czwartku w naszej szkole. Największe podziękowania kierujemy do uczniów, bez których kiermasz by się nie odbył.
Szczególnie dziękujemy uczniom, którzy upiekli ciasta i inne słodkości. DZIĘKUJEMY!
Góra Grosza
       Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM).
Zakończyliśmy tegoroczną akcję „Góra Grosza”. W tym roku zebraliśmy 386 .12.zł Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki oraz pomagali liczyć pieniądze.
W przyszłym roku startujemy ponownie.
Agnieszka Nurek oraz Dorota Kozłowska i Anna Choła z SU.
Pamiętamy
       20 grudnia Szkolny Wolontariat przygotował stroiki świąteczne, które uczniowie klasy 2a zanieśli na pobliski cmentarz. Położono je na zapomnianych grobach.

Tak, pomagam!
         Wolontariusze naszej szkoły dołączyli do XII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności "Tak, pomagam!", prowadzonej 8 i 9 grudnia przez Caritas działający przy parafii Św. Jadwigi w Trzebnicy. Nasi uczniowie zbierali żywność 8 grudnia od 12.00 do 16.00 w trzebnickim Intermarche. Zebrane produkty, w okresie przedświątecznym,trafią do osób potrzebujących. Wspólnie z wolontariuszami innych szkół zebraliśmy ponad pół tony żywności (Intermarche 257 kg i Lewiatan 295 kg.)