• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
Podziękowania z Zambii
       Pragniemy poinformować Was że kolejny raz pomogliśmy dzieciom w Afryce. Oto wiadomość od Ani Lasockiej - wolontariuszki misyjnej w Zambii której przekazaliśmy odzież:
Kochani witajcie!
Uczniowie z naszej szkoły na wyspie Deepi przesyłają Was serdeczne ZIKOMO KWAMBIRI, co w ich języku oznacza DZIĘKUJEMY! Do wszystkich uczniów z tej szkoły trafiła część ubrań, które od Was otrzymaliśmy. Radość na ich buźkach mówi sama za siebie……a ta radość to efekt Waszej pracy i zaangażowania w akcję „Paczka dla dzieciaczka”.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zbiórce odzieży.

Wieści z Zambii
       Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy list od Ani Lasockiej - wolontariuszki misyjnej w Zambii. Przypomnijmy. W listopadzie nasz wolontariat zorganizował zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z małej zambijskiej wioski. Trochę to trwało, ale paczka dotarła! Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję, jak widać na zdjęciach bardzo skutecznie. Poniżej treść listu z podziękowaniami.
     Witam serdecznie:) Pragnę poinformować, że dotarły do nas materiały od Pani dla dzieci. Długo to trwało, bo poczekaliśmy, aż ktoś będzie leciał do Zambii, ale w końcu się udało:) Jestem Pani niezmiernie wdzięczna za ten prezent. Wszystkie materiały bardzo nam się przydadzą. Miesiąc temu otworzyliśmy dwie szkoły i dzieci już z nich korzystają. Wykorzystujemy je także podczas warsztatów plastycznych, które odbywają się raz na jakiś czas w naszej parafii. Wszystko co otrzymaliśmy stanowi dla nas bardzo duże wsparcie. Dziękuję za Pani zaangażowanie na rzecz naszej misji. Przesyłam kilka zdjęć naszych dzieciaczków, które Pani obdarowała.   Serdecznie Bóg zapłać, Pozdrawiam, Anna Lasocka- świecka misjonarka, koordynator szkół misyjnych w Zambii

Na nas można liczyć!
        22 marca br. wolontariat szkolny zakończył akcję pomocy dla uczennicy Powiatowego Zespołu Szkół nr1 - Beaty, która walczy się z chorobą nowotworową. Informujemy,że zebraliśmy 300 zł., kupiliśmy książkę do nauki hiszpańskiego oraz zebraliśmy trzy torby produktów spożywczych, chemicznych i kosmetycznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Szczególne podziękowania kierujemy dla wychowawców i uczniów klas IVTL1, IVTL2 i 2A.
TAK, POMAGAM!
       9 marca Szkolny Wolontariat PZS nr 2 dołączył do XIV Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas „TAK, POMAGAM!”. Uczniowie naszej szkoły, w godzinach od 12.00 do 16.30, pomagali zbierać produkty w Biedronce przy ulicy Bolesława Chrobrego. Akcja trwała 2 dni. Wspólnie z wolontariuszami innych szkół zebrano 730 kilogramów żywności długoterminowej, która jeszcze przed świętami trafi do najbardziej potrzebujących.

Tłusty Czwartek w dobrej sprawie
       Wolontariat szkolny dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do pomocy Jakubowi Garandży. Wspólnie uzbieraliśmy 417 zł. Pieniądze osobiście wręczyliśmy mamie Jakuba. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów i personelu szkoły. Tym słodkim akcentem nie tylko pomogliśmy, ale również wprowadziliśmy klimat Tłustego Czwartku w naszej szkole. Największe podziękowania kierujemy do uczniów, bez których kiermasz by się nie odbył.
Szczególnie dziękujemy uczniom, którzy upiekli ciasta i inne słodkości. DZIĘKUJEMY!
Góra Grosza
       Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM).
Zakończyliśmy tegoroczną akcję „Góra Grosza”. W tym roku zebraliśmy 386 .12.zł Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki oraz pomagali liczyć pieniądze.
W przyszłym roku startujemy ponownie.
Agnieszka Nurek oraz Dorota Kozłowska i Anna Choła z SU.