• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
Tłusty Czwartek w dobrej sprawie
       Wolontariat szkolny dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do pomocy Jakubowi Garandży. Wspólnie uzbieraliśmy 417 zł. Pieniądze osobiście wręczyliśmy mamie Jakuba. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów i personelu szkoły. Tym słodkim akcentem nie tylko pomogliśmy, ale również wprowadziliśmy klimat Tłustego Czwartku w naszej szkole. Największe podziękowania kierujemy do uczniów, bez których kiermasz by się nie odbył.
Szczególnie dziękujemy uczniom, którzy upiekli ciasta i inne słodkości. DZIĘKUJEMY!
Góra Grosza
       Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM).
Zakończyliśmy tegoroczną akcję „Góra Grosza”. W tym roku zebraliśmy 386 .12.zł Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki oraz pomagali liczyć pieniądze.
W przyszłym roku startujemy ponownie.
Agnieszka Nurek oraz Dorota Kozłowska i Anna Choła z SU.
Pamiętamy
       20 grudnia Szkolny Wolontariat przygotował stroiki świąteczne, które uczniowie klasy 2a zanieśli na pobliski cmentarz. Położono je na zapomnianych grobach.

Tak, pomagam!
         Wolontariusze naszej szkoły dołączyli do XII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności "Tak, pomagam!", prowadzonej 8 i 9 grudnia przez Caritas działający przy parafii Św. Jadwigi w Trzebnicy. Nasi uczniowie zbierali żywność 8 grudnia od 12.00 do 16.00 w trzebnickim Intermarche. Zebrane produkty, w okresie przedświątecznym,trafią do osób potrzebujących. Wspólnie z wolontariuszami innych szkół zebraliśmy ponad pół tony żywności (Intermarche 257 kg i Lewiatan 295 kg.)
Komórkomania

     Uczniowie kl. II B wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Hejke oraz grupa młodzieży wolontariatu z p. M. Sozańską - Koszel uczestniczyli w akcji "Komórkomania". Każdy z nas może zostać dawcą szpiku kostnego i uratować komuś życie. Rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych odbyła się w PZS nr 1 w Trzebnicy.
  Dziękujemy za duże zaangażowanie naszej młodzieży!
Zostań Dawcą

     23 października w PZS2 odbyło się spotkanie młodzieży z panem Januszem Kolińskim, który dwa lata temu był dawcą szpiku kostnego. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali jaka jest droga od zarejestrowania do oddania komórek macierzystych.
Po wykładzie wielu z nich podjęło decyzję, aby w najbliższy czwartek udać się do PZS1, gdzie można będzie się zarejestrować i zostać potencjalnym dawcą.