• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
Tydzień Edukacji Globalnej
          Nie szukajmy nadziei, szukajmy działania. Wtedy i tylko wtedy nadzieja przyjdzie. Proszę ludzi z całego świata, żeby zrozumieli, że politycy nas zawiedli. Nie możemy dłużej grać według tych samych reguł. Nasza planeta jest poświęcana, żeby bogaci ludzie w krajach takich, jak mój, mogli żyć w luksusie” - Greta Thunberg, wygłosiła podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach płomienne przemówienie dotyczące bagatelizowania przez polityków zmian klimatu. Od wystąpienia 15 letniej szwedki rozpoczęliśmy, w naszej szkole, Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem "Obudźmy się. To ostatni dla klimatu". To coroczne wydarzenie koordynowane przez Centrum Północ-Południe Rady Europy mające na celu zwrócenie uwagi społeczeństw Europy na funkcjonowanie współczesnego świata oraz konsekwencji, które niesie ze sobą globalizacja. Klasa 3TEH przygotowała prezentację oraz filmy ukazujące problemy ówczesnego świata. Mamy 11 lat, żeby zatrzymać zmiany klimatu. Jeśli tego nie zrobimy, czeka nas katastrofa. Brzmi nieprawdopodobnie? To fakt, który trzeba przyjąć do wiadomości. W ostatnich latach nasiliły się ekstremalne zjawiska meteorologiczne i pogodowe, takie jak huragany, powodzie i grad. Wiedzą to wszyscy: od meteorologów po rolników . Każdy zalany dom i zniszczony przez grad sad to skutek pompowania do atmosfery gazów cieplarnianych. Wycinania lasów, betonowania koryt rzek i wyrzucania na śmietnik setek ton plastiku. A najsmutniejsze jest to, że ani politycy, ani przytłaczająca część opinii publicznej nie robi z tym nic. Zależało nam, aby w akcji wzięli udział prawie cała społeczność szkolna. To oni, tu i teraz oraz w przyszłości, muszą zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi świat. Polska młodzież uczestnicząca Młodzieżowym Strajku Klimatycznym domagała się m.in. zmiany źródeł energii i całkowitego odejścia od polityki węglowej. Łatwego dostępu do informacji konsumenckich. Wprowadzenia rzetelnych i aktualnych danych o zmianach klimatu do podstawy programowej w szkołach. Ale przede wszystkim chcą przyjęcia raportu działającego przy ONZ Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) jako podstawy wszelkich działań politycznych.  
V edycja Konkursu Ekologicznego Edukujemy - Pomagamy
          Nasza szkoła, po raz drugi, przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu w grupie POMAGAMY - wolontariusze. W tej kategorii placówka oświatowa wspiera działalność Fundacji dla Rodaka. Głównym jej celem jest zorganizowanie pomocy oraz przygotowanie warunków do powrotu Polaków z Kazachstanu do Ojczyzny. Środkiem do tego celu jest upowszechnianie znajomości języka polskiego, popularyzacja rodzimej literatury, praca Polaków na rzecz pomocy rodakom pozostającym poza granicami kraju. W konkursie przewidzianych jest 10 nagród specjalnych dla wolontariuszy o najmocniej bijących sercach bateryjnych, którzy oddali największą masę baterii w Polsce. Baterie zbiera pani Agnieszka Nurek.
III Powiatowy Konkurs Ekologiczny Eko – Ziemia
            26 lutego 2019 odbył się, w naszej szkole, III Powiatowy Konkurs Ekologiczny Eko – Ziemia. Konkurs adresowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu trzebnickiego i przebiegał w trzech etapach: etap pisemny przygotowany przez Stowarzyszenie Oświatowe “Sowa”, test, który rozwiązywała drużyna, złożony był z 30 pytań zamkniętych, z pytań do drużyn przygotowanych w formie prezentacji multimedialnej oraz kalambury. Do ostatniego pytania rywalizacja była zacięta.
LAUREACI KONKURSU: I miejsce – PZS w Obornikach Śląskich, II miejsce - PZS nr 1 w Trzebnicy – , III miejsce – PZS nr 2 w Trzebnicy.
Nasza drużyna: Michał- 3TL2, Marcel - 4TEH, Weronika - 4TEH, Angelika - 3TL2. Konkurs przygotowały panie Agnieszka Nurek i Anna Wasiluk we współpracy ze Stowarzyszeniem Oświatowym „Sowa”.

IV edycja Konkursu Ekologicznego Edukujemy - Pomagamy
           Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu w grupie POMAGAMY - wolontariusze. W tej kategorii placówka oświatowa wspiera działalność fundacji dobroczynnej - Stowarzyszenie „Po Pierwsze Rodzina”. Placówka zajmuje się rehabilitacją i edukacją dzieci niepełnosprawnych z przyczyn neurologicznych. W konkursie przewidzianych jest także 10 nagród specjalnych dla „Wolontariuszy” o najmocniej bijących sercach bateryjnych którzy oddali największą masę baterii w Polsce.
Baterie zbiera pani Agnieszka Nurek.

II Powiatowy Konkurs Ekologiczny Eko - Ziemia
       6 lutego 2018 w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Ekologiczny Eko – Ziemia. Konkurs adresowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu trzebnickiego i przebiegał w trzech etapach: etap pisemny przygotowany przez Stowarzyszenie Oświatowe “Sowa”, test, który rozwiązywała drużyna, złożony był z 30 pytań zamkniętych, z 50 pytań do drużyn przygotowanych w formie prezentacji multimedialnej oraz kalambury. Do ostatniego pytania rywalizacja była zacięta. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka.
LAUREACI KONKURSU: I miejsce – PZS nr 2 w Trzebnicy, II miejsce – PZS w Obornikach Śląskich, III miejsce – PZS nr 1 w Trzebnicy..
Nasza drużyna: Weronika Mazur - 3TEH, Marcel Zdunek - 3TEH, Paulia Tarnowska - 4TE, Angelika Nowak - 2TL2.
Konkurs przygotowały panie Agnieszka Nurek i Anna Wasiluk we współpracy ze Stowarzyszeniem Oświatowym „Sowa”.

Podsumowanie ogólnopolskiej akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie
   Po raz czwarty wzięliśmy udział w  akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.  Zebraliśmy 680 kg makulatury i na konto Klubu Gaja wpłaciliśmy 170 zł. Do tej pory zebraliśmy blisko 800 zł. Akcja ta, to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, a szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalną chęć pomocy słabszym. To właśnie m. in. my, poprzez dołożenie małej cegiełki, przyczyniliśmy się do ratowania kolejnych koni, które znajdują nowy dom i opiekę. Dziękuję wszystkim za pomoc i  udział w akcji.
Agnieszka Nurek
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
Data : 8 czerwiec 2020
9
Data : 9 czerwiec 2020
10
Data : 10 czerwiec 2020
11
Data : 11 czerwiec 2020
12
Data : 12 czerwiec 2020
13
Data : 13 czerwiec 2020
14
Data : 14 czerwiec 2020
15
Data : 15 czerwiec 2020
16
Data : 16 czerwiec 2020
17
Data : 17 czerwiec 2020
19
Data : 19 czerwiec 2020
20
Data : 20 czerwiec 2020
21
Data : 21 czerwiec 2020
23
Data : 23 czerwiec 2020
24
Data : 24 czerwiec 2020
25
Data : 25 czerwiec 2020
27
28
29
30