• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
Podsumowanie ogólnopolskiej akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie
   Po raz czwarty wzięliśmy udział w  akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.  Zebraliśmy 680 kg makulatury i na konto Klubu Gaja wpłaciliśmy 170 zł. Do tej pory zebraliśmy blisko 800 zł. Akcja ta, to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, a szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalną chęć pomocy słabszym. To właśnie m. in. my, poprzez dołożenie małej cegiełki, przyczyniliśmy się do ratowania kolejnych koni, które znajdują nowy dom i opiekę. Dziękuję wszystkim za pomoc i  udział w akcji.
Agnieszka Nurek
Akcja Stań Po Zielonej Stronie Mocy zakończona
   Nasza szkoła współpracuje z firmą Slam Poland sp. z o.o., która jest pomysłodawcą jak i organizatorem akcji ekologicznej Stań Po Zielonej Stronie Mocy. Założeniem akcji jest prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów oraz recyclingu, poprawy świadomości ekologicznej. Celem akcji jest zbiórka m.in.: płyt CD/DVD/BR, zużytych telefonów, baterii, ładowarek od telefonów, etui od płyt CD/DVD/BR, kabli, pilotów (od TV), pendrivów, dysków HDD, słuchawek, układów scalonych i innych.
W tym roku szkolnym oddaliśmy 100 kg elektrośmieci.
Akcja będzie kontynuowana w kolejnym roku szkolnym.
Klasa 2B na ścieżce ekologicznej „Storczyk”
   W dniu 5 czerwca klasa 2B, wraz z wychowawcą – p. A. Nurek,  wybrała się na wycieczkę do Grochowej, gdzie znajduje się położona na Wzgórzach Trzebnickich ścieżka edukacyjna „Storczyk”. Długość ścieżki wynosi 5 km. Częściowo przebiega ona przez teren szkółki leśnej. Dobrze, że w lesie nie ma zasięgu i komórki okazały się zbędne, bo dzięki temu zachwycił nas widok przepięknych storczyków na łące. Następnie udaliśmy się na ognisko do Dworku Myśliwskiego w Złotówku.
Wizyta w oczyszczalni ścieków i w GPSZOK
   W dniu 31 maja klasy 1TI oraz 1TL1,  pod opieką p. A. Nurek oraz  M. Maciejak,  udały się do GPSZOK  Gminny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów ) w Trzebnicy. Jest to punkt, do którego mieszkańcy gminy  mogą dostarczyć, nieodpłatnie określone rodzaje odpadów komunalnych. Po terenie oprowadziła nas p. Aldona Kapinos. Następnie udaliśmy się na teren oczyszczalni ścieków, pod kierunkiem pana Mariana Nowickiego. Oczyszczalnia  zamienia silnie zanieczyszczoną wodę na taką, która nadaje się do ponownego użycia przez gospodarstwa domowe i spełnia normy czystości wody. Proces ten, zwany uzdatnianiem, składa się z kilku kolejnych etapów, które mogliśmy obserwować.
Dziękujemy za udział w akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie
Po raz trzeci wzięliśmy udział w  akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.  Zebraliśmy 640 kg makulatury i na konto Klubu Gaja wpłaciliśmy 160 zł. Przez trzy lata zebraliśmy blisko 600 zł. Akcja ta, to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, a szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalną chęć pomocy słabszym. To właśnie m. in. my, poprzez dołożenie małej cegiełki, przyczyniliśmy się do ratowania kolejnych koni, które znajdują nowy dom i opiekę.
Dziękuję wszystkim za udział w akcji. Agnieszka Nurek
Wycieczka do Katowic
Nasza szkoła została, jako jedna z wyróżnionych, w konkursie na kampanię edukacyjno-promocyjną w ramach projektu Materia Baterii została zaproszona na wizytę studyjną do Katowic/ Świętochłowic. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przyjazdu do Centrum Kultury Śląskiej GROTA w Świętochłowicach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przyjazdu do Centrum Kultury Śląskiej GROTA w Świętochłowicach. Następnie zwiedzaliśmy zakład recyklingu akumulatorów "Baterpol" ,zakład recyklingu akumulatorów kwasowo-ołowiowych "Orzeł Biały" SA w Piekarach Śląskich, nowoczesne, multimedialne Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.Kolejnym punktem programu był wjazd na wieżę KWK "Polska" w Świętochłowicach. Po tych atrakcjach wróciliśmy do GROTY na obiad. Do Trzebnicy wróciliśmy ok. 21. Wycieczka był bardzo udana. P.S. Droga młodzieży. Z Wami to tylko konie kraść!