• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
III Powiatowy Konkurs Ekologiczny Eko – Ziemia
            26 lutego 2019 odbył się, w naszej szkole, III Powiatowy Konkurs Ekologiczny Eko – Ziemia. Konkurs adresowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu trzebnickiego i przebiegał w trzech etapach: etap pisemny przygotowany przez Stowarzyszenie Oświatowe “Sowa”, test, który rozwiązywała drużyna, złożony był z 30 pytań zamkniętych, z pytań do drużyn przygotowanych w formie prezentacji multimedialnej oraz kalambury. Do ostatniego pytania rywalizacja była zacięta.
LAUREACI KONKURSU: I miejsce – PZS w Obornikach Śląskich, II miejsce - PZS nr 1 w Trzebnicy – , III miejsce – PZS nr 2 w Trzebnicy.
Nasza drużyna: Michał- 3TL2, Marcel - 4TEH, Weronika - 4TEH, Angelika - 3TL2. Konkurs przygotowały panie Agnieszka Nurek i Anna Wasiluk we współpracy ze Stowarzyszeniem Oświatowym „Sowa”.

IV edycja Konkursu Ekologicznego Edukujemy - Pomagamy
           Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu w grupie POMAGAMY - wolontariusze. W tej kategorii placówka oświatowa wspiera działalność fundacji dobroczynnej - Stowarzyszenie „Po Pierwsze Rodzina”. Placówka zajmuje się rehabilitacją i edukacją dzieci niepełnosprawnych z przyczyn neurologicznych. W konkursie przewidzianych jest także 10 nagród specjalnych dla „Wolontariuszy” o najmocniej bijących sercach bateryjnych którzy oddali największą masę baterii w Polsce.
Baterie zbiera pani Agnieszka Nurek.

II Powiatowy Konkurs Ekologiczny Eko - Ziemia
       6 lutego 2018 w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Ekologiczny Eko – Ziemia. Konkurs adresowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu trzebnickiego i przebiegał w trzech etapach: etap pisemny przygotowany przez Stowarzyszenie Oświatowe “Sowa”, test, który rozwiązywała drużyna, złożony był z 30 pytań zamkniętych, z 50 pytań do drużyn przygotowanych w formie prezentacji multimedialnej oraz kalambury. Do ostatniego pytania rywalizacja była zacięta. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka.
LAUREACI KONKURSU: I miejsce – PZS nr 2 w Trzebnicy, II miejsce – PZS w Obornikach Śląskich, III miejsce – PZS nr 1 w Trzebnicy..
Nasza drużyna: Weronika Mazur - 3TEH, Marcel Zdunek - 3TEH, Paulia Tarnowska - 4TE, Angelika Nowak - 2TL2.
Konkurs przygotowały panie Agnieszka Nurek i Anna Wasiluk we współpracy ze Stowarzyszeniem Oświatowym „Sowa”.

Podsumowanie ogólnopolskiej akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie
   Po raz czwarty wzięliśmy udział w  akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.  Zebraliśmy 680 kg makulatury i na konto Klubu Gaja wpłaciliśmy 170 zł. Do tej pory zebraliśmy blisko 800 zł. Akcja ta, to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, a szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalną chęć pomocy słabszym. To właśnie m. in. my, poprzez dołożenie małej cegiełki, przyczyniliśmy się do ratowania kolejnych koni, które znajdują nowy dom i opiekę. Dziękuję wszystkim za pomoc i  udział w akcji.
Agnieszka Nurek
Akcja Stań Po Zielonej Stronie Mocy zakończona
   Nasza szkoła współpracuje z firmą Slam Poland sp. z o.o., która jest pomysłodawcą jak i organizatorem akcji ekologicznej Stań Po Zielonej Stronie Mocy. Założeniem akcji jest prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów oraz recyclingu, poprawy świadomości ekologicznej. Celem akcji jest zbiórka m.in.: płyt CD/DVD/BR, zużytych telefonów, baterii, ładowarek od telefonów, etui od płyt CD/DVD/BR, kabli, pilotów (od TV), pendrivów, dysków HDD, słuchawek, układów scalonych i innych.
W tym roku szkolnym oddaliśmy 100 kg elektrośmieci.
Akcja będzie kontynuowana w kolejnym roku szkolnym.
Klasa 2B na ścieżce ekologicznej „Storczyk”
   W dniu 5 czerwca klasa 2B, wraz z wychowawcą – p. A. Nurek,  wybrała się na wycieczkę do Grochowej, gdzie znajduje się położona na Wzgórzach Trzebnickich ścieżka edukacyjna „Storczyk”. Długość ścieżki wynosi 5 km. Częściowo przebiega ona przez teren szkółki leśnej. Dobrze, że w lesie nie ma zasięgu i komórki okazały się zbędne, bo dzięki temu zachwycił nas widok przepięknych storczyków na łące. Następnie udaliśmy się na ognisko do Dworku Myśliwskiego w Złotówku.
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30