• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
Zdrowych i wesołych Świąt
 

Wesołych Świąt!

Merry Christmas!  Geseënde Kersfees!  !

Sretan Božić!  Maligayang Pasko!  Joyeux Noël!

 Καλά Χριστούγεννα! Frohe Weihnachten!

Рождеством Христовым! Boldog Karácsonyt!

Buon Natale!  ¡Feliz Navidad!

W ten świąteczny czas Bożego Narodzenia, we wszystkich językach świata, życzymy Wam, aby był to czas wyjątkowy dla wszystkich. Niech się spełniają wszystkie marzenia. Niech sprzyja zdrowie i nie gaśnie nadzieja. Bądźmy blisko siebie, doceniajmy osoby, które na co dzień nas otaczają. Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2021. Samorząd Szkolny PZS nr 2 w Trzebnicy wraz z opiekunami Do życzeń dołączamy krótką prezentację o tradycjach Bożonarodzeniowych w różnych krajach świata.

Samorządność młodzieży - czyli jak decydować o wspólnych sprawach?
         Dzięki inicjatywie Zarządu Powiatu Trzebnickiego, który docenia rolę młodych ludzi w życiu publicznym, 28 stycznia 2020 odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, spotkanie organizacyjno-konsultacyjne, poświęcone powołaniu Młodzieżowej Rady Powiatu Trzebnickiego.
W spotkaniu brali udział przedstawiciele Samorządów Szkolnych placówek oświatowych z terenu Powiatu Trzebnickiego oraz członkowie Młodzieżowych Rad Gminnych i Miejskich.
Podczas tego spotkania swoimi doświadczeniami w pracy samorządowca oraz dobrymi praktykami podzielili się z młodym audytorium: pani Starosta Powiatu Trzebnickiego- Małgorzata Matusiak, pan wicestarosta Grzegorz Terebun, Pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Młodzieży pan Rafał Pilch oraz Pan Damian Fiet - Prezes Zarządu Młody Dolny Śląsk.
Najciekawszą częścią spotkania była dyskusja, w której przyszli młodzi samorządowcy rozmawiali na tematy, dotyczące kształtowania rzeczywistości na "swoim podwórku", wypracowania modelu współdziałania i podejmowania decyzji oraz przejęcia odpowiedzialności za swoje otoczenie.
Młodym adeptom samorządności życzymy dużo zapału i sił w decydowaniu o wspólnych sprawach!

Nowy Samorząd Uczniowski
       3, 4 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 426 osób. Po przeliczeniu wszystkich głosów nowy samorząd uczniowski tworzą :
Przewodnicząca  Klaudia Piasecka kl.2TL
Zastępczyni przewodniczącej Kinga Rękas kl.3TEH
Sekretarz Oliwia Komorowska kl.3TEH
Skarbniczki Izabella Grzesiak kl.3TL, Aleksandra Cierniak kl.1TG
Dziękujemy Rafałowi Kusce z klasy 4TL1 i uczennicom z klasy 4TL2 za pomoc w przeprowadzeniu wyborów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Walentynki 2019
        W konkursie „Znajdź swoją drugą połowę” najszybciej odnaleźli się Angelika i Michał czyli p. Walewska i Napoleon. Pierwsza para odnalazła się błyskawicznie zajmując tym samym I miejsce. Jako drudzy pojawili się p. Agnieszka – czyli Jokastra i Robert – król Edyp. Trzecia para to Morgana i Merlin czyli Wiktoria i Rafał. Tuż za nimi byli Smoczyca i Osioł. Zwycięzcy otrzymali książki o miłości i słodkie upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.
W tym wyjątkowym dniu działała w szkole poczta walentynkowa, która dostarczała do adresatów kartki i prezenty.
Wszystkim dziękujemy za super zabawę, a wszystkim życzymy dużo miłości.
Walentynki przygotowała klasa 2a i SU.

Góra Grosza 2019
       "Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM).

Zakończyliśmy tegoroczną akcję „Góra Grosza”. W tym roku zebraliśmy 296,97 zł Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki oraz pomagali liczyć pieniądze. W przyszłym roku startujemy ponownie.
Agnieszka Nurek, z klasą 2TEH, oraz Dorota Kozłowska i Anna Choła z SU.
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31