• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
Dlaczego „Lalka” może fascynować?
       10 października 2020’ minął dokładnie rok od przyznania Oldze Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się lekcja poświęcona twórczości pisarki zorganizowana przez Annę Chołę i Julitę Padewską. W czasie spotkania uczniowie z klasy 4TL zapoznali się z biografią Noblistki, przypomnieli najważniejsze utwory autorki „Prawiek i inne czasy”, „Bieguni”, „Dom dzienny, dom nocny”. W toku zajęć uczniowie rozmawiali o filmie „Pokot”, interpretowali cytaty eseistki, które wywarły na nich największe wrażenie oraz omawiali fragmenty kultowych już „Ksiąg Jakubowych”. Na koniec przekonali się, że dzięki „Lalce i perle” - lektura Bolesława Prusa nadal może intrygować współczesnych odbiorców, bo „czas inaczej obchodzi się z literaturą niż z ludźmi.”

#ZostańWdomu #CzytajKsiążki
        W związku z pandemią koronawirusa, biblioteka szkolna jest zamknięta. Uczniowie nie mogą wypożyczać książek. Jak zatem wykorzystać czas pozostając w domu?
Nauczyciele bibliotekarze na FB biblioteki będą zamieszczać linki do bibliotek cyfrowych, informacje o zdalnych formach nauki, e-koncertach, wirtualnych wystawach. Zachęcamy do korzystania.
• Wolne Lektury http://wolnelektury.pl/ znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur: Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki.
• Lektury Gov.pl http://lektury.gov.pl/ Znajdziesz tam większość lektur szkolnych, które można jednym kliknięciem pobrać na komputer, komórkę jak również czytnik ebook. Wszystkie książki są dostępne bezpłatnie bez potrzeby logowania
• Legimi https://www.legimi.pl/
• Ninateka https://ninateka.pl/ darmowy dostęp do filmów, przedstawień teatralnych i operowych, bajek dla dzieci, słuchowisk, wystaw.
Strona FB https://www.facebook.com/BibliotekaPZS2/ lub przez stronę internetową Szkoły w zakładce Biblioteka FB
Pozdrawiamy, Anna Choła, Dorota Kozłowska.
Czytelniczy konkurs Walentynkowy
      W bibliotece z okazji Święta Zakochanych odbył się „Czytelniczy konkurs Walentynkowy". Pierwsze miejsce zajęła Oliwia, kolejne miejsca zajęli Kinga i Natan. W nagrodę otrzymali książki o miłości, a pozostali uczestnicy słodkie co nieco.
Za rok zapraszamy na kolejne WALENTYNKI...
Randka w ciemno z… książką - Walentynkowa akcja czytelnicza
     Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcji czytelniczej: „Randka w ciemno z … książką”. Przyjdź do biblioteki i wybierz książkę w ciemno.
Zakochaj się w czytaniu!
Zapraszamy Was do włączenia się do zabawy czytelniczej, polegającej na wypożyczeniu sobie książki zapakowanej w szary papier, na którym będzie tylko krótki opis treści, recenzja, opinia bądź cytat, ogólne informacje o gatunku książki oraz numer inwentarzowy.

Rozpoczynamy od wtorku 12 lutego.
Strofy o pięknym życiu
       Strofy o pięknym życiu, pod tym tytułem odbyło się 10 V spotkanie z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, z trzebniczanką panią Ireną Prostak, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły z panią Dorotą Kozłowską. Pani Prostak jest autorką tomiku wierszy pt. „Smak razowca”. O genezie powstania zbioru opowiadali  Anna Musz, Stefan Jurkowski, Zbigniew Lubicz Miszewski. Wiersze pan Ireny urzekają prostotą, obecna jest w nich miłość, przyroda, bliscy jej ludzie, opisuje codzienne sprawy i radość życia. Czytając je doświadcza się wzruszeń i prawdziwych emocji. Uwagi o „Smaku razowca”, w ciekawy sposób przedstawił Sebastian Węgrzynowski. Pani Irena Prostak zaprezentowała także wiersze niepublikowane, które mamy nadzieje, że wkrótce się ukażą. Po tomik „ Smak razowca” zapraszamy do biblioteki.
Miłość
To nie słodki torcik
Wisienkami ozdobiony
Ale twardy chleb razowy
Szorstką skórką
Powleczony

Realizujemy Wasze czytelnicze marzenia


Już od początku września realizujemy kolejne zamówienia z NPRCZ.
Ruszamy z kolejnymi zakupami!!!!
Zapraszamy do przedstawiania Waszych życzeń czytelniczych dotyczących gromadzenia i uzupełniania księgozbioru.
Jeżeli macie propozycje tytułów, serii i autorów to prosimy o zgłaszanie ich drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w bibliotece szkolnej do końca listopada.
MIEJ WPŁYW NA TO, JAKIE KSIĄŻKI ZNAJDĄ SIĘ W NASZEJ BIBLIOTECE.
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31