• e-dziennik
  • moodle
  • quizlet
  • Transedu
Zostań cichym aniołem
"Aniołami naszych czasów są wszyscy, którzy interesują się innymi, zanim zainteresują się sobą."
(Wim Wenders )
Wśrod naszej szkolnej społeczności znalazły się osoby, które włączyły się do akcji "Zostań Cichym Aniołem". Za zebrane pieniądze zakupione zostały klocki, gry planszowe, lalki, samochody, książki dla dzieci, artykuły piśmiennicze, ozdoby i dekoracje świąteczne. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane podopiecznym Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.  
Pomogliśmy w ramach Szlachetnej Paczki!
„Życie często niewiadomą jest,
ciężko zgadnąć co spotka nas,
w życiu starcza czasem jeden gest,
bliźni nasz cieszy się z łask.
W życiu nie ważne tylko nasze szczęście,
innym warto pomoc darować (…)”

SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. W tym roku chętni uczniowie z klasy 4TEH, wraz z wychowawczynią, po raz trzeci, wsparli jednego z podopiecznych. Uczestniczyliśmy w akcji wraz ze społecznością Szkoły Podstawowej im. Ks. W. Bochenka w Czeszowie, którą koordynowała pani Teodozja Kaszuba.    

DZIEŃ KOBIET W DOMU SENIORA + W TRZEBNICY
         9 marca 2020 uczennice II klasy Branżowej Szkoły I Stopnia kształcące się w zawodzie fryzjera przygotowały z okazji Dnia Kobiet piękny prezent podopiecznym Gminnego Dziennego Domu Seniora +. Dziewczyny wykonały usługi chętnym seniorkom i seniorom. Metamorfozy obejmowały strzyżenie włosów, układanie fryzur a nawet manicure. Celem inicjatywy była integracja międzypokoleniowa i wspólna aktywność kulturalna młodzieży i seniorów i osób niepełnosprawnych. Przyszłe fryzjerki wykazały się dużą empatią i serdecznością w stosunku do osób starszych. Wspólne spędzanie czasu pozwoliło młodym ludziom poznać problemy osób starszych i choć na chwilę oderwać ich od dnia codziennego. Podopieczni „Domu Seniora +” byli bardzo zadowoleni, uśmiechnięci i już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie. Inicjatorem przedsięwzięcia była pani Agnieszka Januszowska.

TAK, POMAGAM!
        Wolontariusze naszej szkoły dołączyli się do XVI zbiórki żywności Caritas TAK, POMAGAM! Podczas tej akcji, 29 i 30 marca zbierana była żywność z długim terminem przydatności. Trafi ona do najuboższych rodzin. Uczniowie naszej szkoły zbierali produkty w Biedronce przy ulicy Chrobrego.
Świąteczna radość
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
Szkolny Wolontariat po raz kolejny sukcesem zakończył jedną ze swoich akcji. Miesiąc grudzień przyniósł wiele pracy i nowych doświadczeń. Wszystko zaczęło się od Świątecznego Kiermaszu, na którym udało nam się zebrać kwotę pozwalającą na zrobienie prezentów dla potrzebujących dzieci z naszych okolic. Dzięki pomocy uczniów mogliśmy spełnić ich marzenia. Dlatego szczególne podziękowania składamy na ręce najbardziej zaangażowanych klas. Nasze prezenty trafiły do dziewczynki marzącej o piesku Boogie. Oczywiście spełniliśmy jej marzenie, a oprócz tego obdarowałyśmy ją domkiem dla lalek, lalkami, książkami i słodkościami. Z kolejną paczką udaliśmy się do chłopca, który otrzymał od nas świąteczną niespodziankę. Udało nam się także kupić najpotrzebniejsze rzeczy dla młodej mamy i jej dwumiesięcznej córeczki. Dzięki współpracy z trzebnickim Caritasem udało nam się także przygotować paczki dla uczniów naszej szkoły oraz ich rodzin. Wszystkie te prezenty dostarczyliśmy osobiście. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość dzieciom w święta.

Gala Szlachetnej Paczki Rejonu Trzebnicy i Oborniki Śląskich
         Życie idealne, nie każdemu jest znane. Gdy my mamy milion powodów do szczęścia/uśmiechu, ktoś oddałby wszystko za chociaż jeden. Dzięki pomocy uczniów naszej szkoły: Roksany – klasa 2 TEH, Natalii – klasa 2TEH, Marty – klasa 2TI, Bartłomieja – klasa 3D, wiele osób otrzymało upragnione szczęście. Każdy za pewne robił kiedyś listę, co chce otrzymać na święta, co sprawi radość. My podczas wizyt u rodzin, również robiliśmy listę rzeczy. Rzeczy, które są niezbędne do dogodnego życia. Jednak odpowiedzi, które otrzymaliśmy, niewielu by wpisało na swoją listę potrzeb. Twierdzili, że są rodziny bardziej potrzebujące od Nich i nic nie chcieli, albo Ich życzeniem było spędzenie z kimś czasu; na rozmowie przy kawie/herbacie. Może jest to pora, by otworzyć oczy na świat i ludzi. Ktoś, kto jest inny, nie powinien być przekreślony. Nikt nie jest gorszy od kogoś. Wystarczy rozmowa, a nawet jeden uśmiech, by zdziałać wiele. Może jednak dana osoba nie jest taka, jak wszystkim się wydaje na pierwszy rzut oka.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31